Paylaş

Ekonomi Haberleri

Fed/Bullard: Yavaş Faiz Artışı ve Faizin Sabit Kalması

Fed/Bullard: Yavaş Faiz Artışı ve Faizin Sabit Kalması

Fed/Bullard: Yavaş Faiz Artışı ve Faizin Sabit Kalması

Investing.com – St. Louis Fed Başkanı James Bullard, ABD merkez bankasının mevcut sıkılaştırma politikası ile ilgili öngörüleri arasında karşılaştırma yaptı.

“Yavaş normalleşme mi yoksa normalleşmeme mi” başlığına sahip konuşmasında Bullard, Fed’in önümüzdeki birkaç yıl boyunca kademeli faiz artışı niyeti olduğunu, ancak piyasaların daha yüzeysel öngörülere sahip olduğunu, önümüzdeki dönemde oldukça az faiz artışı öngördüğünü belirtti.

Bullard, uluslararası ekonomilerdeki zorluklar, enflasyonun 2%’ye yaklaşması ve güçlü işgücü verileri göz önüne alındığında iki senaryonun da Fed’in görüşüne uygun olduğunu kabul etti. Piyasalar ise yavaşlayan gayri safi yurtiçi hasıla büyümesi ve düşük enflasyon beklentilerine odaklanmış durumda.

Bullard, “ABD’de, işgücü piyasaları, enflasyon ölçümleri ve küresel etkiler, Fed’in orta vadeli tahmininin doğruya yakın olduğunu gösteriyor” dedi.

Bullard, sözlerini “ABD’de son dönemdeki GSYİH büyümesi ve piyasa temelli enflasyon beklentileri, politika ile ilgili takip edilecek yolun doğruya yakın olduğunu gösteriyor” şeklinde sonlandırdı.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/economy-news/fed-bullard:-yava%C5%9F-faiz-art%C4%B1%C5%9F%C4%B1-ve-faizin-sabit-kalmas%C4%B1-100479

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla