Paylaş

Ekonomi Haberleri

Fed’in Haziran’da faiz arttırma ihtimalleri yükseliyor

Fed’in Haziran’da faiz arttırma ihtimalleri yükseliyor

Fed’in Haziran’da faiz arttırma ihtimalleri yükseliyor

Investing.com – Fed konuşmacılarının, Salı günü Fed’den bu yıl içinde iki veya üç adet faiz artışı beklediklerini belirtmelerinin ardından bankanın Haziran ayında faiz artıracağı beklentileri yükseldi.

Geçtiğimiz Pazartesi günü Federal fon, faiz artış ihtimalini 4% olarak belirlemişti ancak geçtiğimiz günlerde Fed yetkililerinden gelen olumlu konuşmaların etkisiyle bu ihtimal 19%’a kadar çıktı.

Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan, Fed’in önümüzdeki toplantılarında faiz artışına yönelik duruş sergileyeceğini ifade etti. Atlanta ve San Francisco Fed Başkanı, bu yıl içinde iki veya üç faiz artışı beklediğini belirtti.

CME Group verilerine göre Eylül ayındaki toplantıda faiz artış ihtimali 57%.

Yıl sonuna kadar iki faiz artışı gerçekleşeceği ihtimalinin 32,8% olması sebebiyle Aralık ayındaki faiz artış ihtimali 25,8%’e geriledi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/economy-news/fed’in-haziran’da-faiz-art%C4%B1raca%C4%9F%C4%B1-g%C3%B6r%C3%BC%C5%9Fleri-y%C3%BCkseliyor-100201

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla