Paylaş

Ekonomi Haberleri

Haftanın son gününde volatilite artacak

Haftanın son gününde volatilite artacak

Haftanın son gününde volatilite artacak

Investing.com – Hafta içinde düşük volatilite yaşanan piyasalarda yarın takvimin dolu olması ve Jackson Hole sempozyumu ile volatilite artabilir.

Yarın takip edilecek en önemli datalar şöyle;

İlk olarak Japonya’dan tüfe endeksi açıklanacak, beklenti ulusal çekirdek TÜFE’nin yıllık bazda %0,4 artış göstermesi yönünde.

Euro Bölgesi’nden ise Almanya verileri öne çıkıyor. Almanya 2. Çeyrek büyüme ve IFO iş endeksi açıklanacak. Bölge ekonomisinin lokomotifi olan Almanya’nın 2017’nin 2. Çeyreğinde %0,6 oranında büyüme göstermesi bekleniyor.

Günün ikinci yarısında ise, ABD dayanıklı mal siparişleri açıklanacak. Dayanıklı mal siparişleri, Haziran ayında beklenti üzerinde artış göstermişti, ancak verinin en önemli kısmı olan çekirdek kalem yıl içinde beklenti altında kaldı ve en son Haziran verisi de %0,4 artışa karşın %0,2 olmuştu. Çekirdek kalemde yaşanacak artış dolara destek sağlayabilir.

Verilerin devamında yarın ECB Başkanı Draghi ve Fed Başkanı Yellen’in konuşma yapmaları bekleniyor. Hafta içinde Almanya’da yaptığı konuşmasında ‘güçlü euro’ konusuna değinmeyen Draghi’nin yarınki açıklamaları yakından takip edilecek.

Fed Başkanı Yellen’ın konuşmasında ise, bütçe ve faiz artışına dair mesajlar aranacak.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/economy-news/haftann-son-gununde-volatilite-artacak-501747

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla