Paylaş

Ekonomi Haberleri

IMF Yunanistan’a Kredi İçin Prensipte Onay Verdi

IMF Yunanistan’a Kredi İçin Prensipte Onay Verdi

IMF Yunanistan’a Kredi İçin Prensipte Onay Verdi

IMF, Yunanistan için 1.8 milyar dolarlık stand-by düzenlemesinin İcra Kurulu  tarafından “prensipte” onaylandığını bildirdi.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “Yetkililerin ekonomik uyum programını destekleyen düzenleme ilke olarak onaylandı, bu da yalnızca Fonun borç sürdürülebilirliğini sağlamak için Yunanistan’ın Avrupalı ortaklarından belirli ve inandırıcı güvenceler vermesi ve Yunanistan’ın ekonomik programının kalması koşuluyla yürürlüğe gireceği anlamına geliyor. Yolda “ifadelerine yer verildi.

IMF bildirisine göre “kredi diliminin geçerli hale gelmesi için ikinci bir Yönetim Kurulu kararı gerekiyor”. Bu düzenleme Avrupa Stabilite Mekanizması programının sona ermesinden kısa süre sonra 31 Ağustos 2018’de sona erecek.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/economy-news/imf-yunanistan%E2%80%99a-kredi-%C4%B0%C3%A7in-prensipte-onay-verdi-499315

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla