Paylaş

Ekonomi Haberleri

İngiltere ekonomisi 1. çeyrekte 0,4% oranında büyüdü

İngiltere ekonomisi 1. çeyrekte 0,4% oranında büyüdü

İngiltere ekonomisi 1. çeyrekte 0,4% oranında büyüdü

Investing.com – İngiltere ekonomisi 2016 yılının ilk üç çeyreğinde beklenen şekilde büyüdü ancak işletme yatırımları beklenenden fazla geriledi.

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi GSYİH’nin Mart ayına kadar olan üç aylık süreçte 0,4% oranında büyüdüğünü belirtti. Bir önceki çeyrekteki artış 0,6% olarak belirlenmişti.

Yıllık büyüme ise 31 Mart’a kadar olan üç aylık dönemde 2,0% oranında gerçekleşti. İngiltere ekonomisi 2015’in dördüncü çeyreğinde 2,1% oranında büyümüştü.

Rapor, işletme yatırımlarının mevcut çeyrekte üç yıldan beri ilk defa düştüğünü gösterdi. İşletme yatırımları 2015’in dördüncü çeyreğinde 3,0% arttıktan sonra bu çeyrekte 0,5% geriledi.

Hizmet sektöründe geçtiğimiz çeyrekte 0,6% oranında artış gerçekleşirken inşaat ve imalat sektöründe 1,0% ve 0,4% oranında gerileme gerçekleşti.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/economy-news/%C4%B0ngiltere-ekonomisi-1.-%C3%A7eyrekte-0,4-oran%C4%B1nda-b%C3%BCy%C3%BCd%C3%BC-100808

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla