Paylaş

Ekonomi Haberleri

Moody’s AB’nin kısmi bölünmesi ile ilgili risklere dikkat çekti

Moody’s AB’nin kısmi bölünmesi ile ilgili risklere dikkat çekti

Moody’s AB’nin kısmi bölünmesi ile ilgili risklere dikkat çekti

Investing.com – AB’nin son yıllarda ekonomisini güçlendirmiş olmasına rağmen Moody’s Yatırım Hizmetleri, Çarşamba günü gelecekte ortaya çıkacak herhangi bir krize karşı bölgenin hassas olduğunu belirtti.

Moody’s, “Küresel finansal kriz ve Avrupa’daki borç krizinden beri Avrupa Birliği, Avrupa Kararlılık Mekanizması ve Avrupa Bankacılık Otoritesi gibi kurumlarla birlikte güçlenmeye başladı” dedi.

Kredi değerlendirme kuruluşu, raporuna “Ancak, kurumsal reformlar ve Euro Bölgesi’ndeki entegrasyon bitirilmemiş olarak kaldı ve bölgedeki aşağı yönlü kredi risklerini gündeme getirdi” dedi. Moody’s Müdürü Colin Ellis, politik ve ekonomik adımların “dikkate değer” olduğunu belirtti ancak “Euro Bölgesi’nde büyük kırılganlık” olduğunu belirtti.

Ellis, aynı zamanda tamamlanmamış bankacılık birliğine, Avrupa’daki yatırımların tanıtılması ile ilgili zorluklara ve İngiltere’de 23 Haziran’da gerçekleşecek referandum ile ilgili belirsizliğe dikkat çekti.

Ellis, “AB, mevcut zorlukları fazla hasar görmeden atlatabilirse, küçük bir kriz durumu bile mevcut kamusal altyapıyı tehdit edebilir” dedi.

Ellis, sözlerini “Sonuç olarak AB’nin kısmi olarak parçalanmasına çıkacak her türlü senaryo, negatif kredi sonuçlarına yol açacaktır ancak bunun gerçekleşmesi yıllar alacaktır” şeklinde sonlandırdı.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/economy-news/moody’s-ab’nin-k%C4%B1smi-b%C3%B6l%C3%BCnmesi-ile-ilgili-risklere-dikkat-%C3%A7ekti-99091

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla