Paylaş

Ekonomi Haberleri

Pegasus Bilanço Analizi

Pegasus Bilanço Analizi

Pegasus Bilanço Analizi

İntegral Yatırım Menkul Değerler Araştırma Bölümünün hazırladığı Pegasus Bilanço Analizi aşağıda yer almaktadır:

PGSUS – Olumlu
Şirket beklentilerin üzerinde 2Ç17 döneminde 160.7 mn TL net kar açıkladı. Beklentiler 70mn TL zarar geleceği yönündeydi. PGSUS’a baktığımızda 2Ç dönemde faaliyet karına geçtiğini görmekteyiz. Bu olumlu.
Şirket 1Ç17 ‘de 202 mn TL faaliyet zararı yazarken, 2Ç17’de 34.6 mn TL faaliyet karına geçmiş görünüyor. Marjlardaki yükseliş, gelirlerdeki artış bunda etkili. 2Ç döneminde satış gelirleri yıllık bazda %53 artmış.
Şirket’in 160.7 mn TL olarak açıkladığı net karın 143 mn TL’lik kısmının uçak ve iştirak satışından kaynaklandığını belirtmek isteriz. Bir defaya mahsus olarak yazılan bu gelir, önümüzdeki çeyreklerde olmayacak.
Yılın 6 aylık döneminde ise PGSUS 42.5 mn TL zarar açıklamış durumda. Satış gelirleri ise geçen yıla kıyasla %42 artarak 2.109 mn TL seviyesinde oluşmuş.
Diğer yandan bu sabah Şirket Temmuz ayı trafik verilerini açıkladı. Buna göre Temmuz ayında toplam yolcu sayısı 2.7 milyon kişi olurken, yıllık bazda %22.4 artış görüldü. Ocak-Temmuz döneminde ise toplam yolcu sayısı %14.1 artışla 15.3 milyon kişi oldu. Yolcu doluluk oranı ise Temmuz ayında %86.6 olurken %7.5artış oluştu. Ocak-Temmuz doluluk oranı ise %6.2 artışla %83.2 oldu.
Ancak açıklanan finansalların 3Ç döneme yönelik güçlü beklenti yaratmaya devam edeceğini düşünüyoruz. Özellikle 3Ç dönemin yüksek sezon olması bu beklentileri yükseltiyor.

TEKNİK ANALİZ
Hissede 25 seviyesi üzerinde teknik görünüm pozitif. Bu seviye üzerinde seyirler kalıcı olursa 28 direnci ilerleyen süreçte test edilebilir. Bu seviyenin üzerinde 29.50 ve 35.50 dirençleri bulunuyor. Satıcılı piyasaya geçiş seviyesi ise 25 olarak izlenebilir. Bu seviyenin altında satışlar 22 seviyesine doğru derinleşebilir.

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönnetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/economy-news/pegasus-bilanco-analizi-500834

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla