Paylaş

Ekonomi Haberleri

Piyasalar Haftaya Pozitif Başladı

Piyasalar Haftaya Pozitif Başladı

Piyasalar Haftaya Pozitif Başladı

Investing.com – Küresel piyasalar, ABD – K. Kore gerginliğinin azalması ile haftaya yükselişle başladı ve hem Asya hem ABD hem de Avrupa hisseleri haftanın ilk gününde pozitif fiyatlandı.

Azalan jeopolitik risk ile güvenli varlıklardan çıkış arttığı için Ons Altın düşüşe geçerken gelişen ülke varlıkları da Dolar karşısında günü yükselişle kapatmaya hazırlanıyor.

Yurt içinde ise TCMB’nin 2017 Ağustos ayı beklenti anketi yayımlandı. Ankette dikkat çeken en önemli revizyonlar ise, yıl sonu dolar kuru ve büyüme beklentisinde oldu.

– Bir önceki anket döneminde 3,7492 olarak öngörülen yıl sonu Dolar kuru, Ağustos ayı anketinde 3,7199 olarak güncellendi.

– Yine bir önceki anket döneminde %4,1 olan GSYH, Ağustos ayı anketinde %4,4’e yükseltildi.

– Tüfe kanadında da beklenti %8,41’den %8,37’ye düşürüldü.

Haftanın ilk işlem gününde Türk Lirası, hem Dolar hem de Euro karşısında yükselişe geçti. Gün içi en yüksek 4,1810’nu gören EUR/TRY 4,15 seviyesine gerilerken USD/TRY de 3.52 seviyesinde yatay seyir izliyor.

Haftaya 1,290$ dan düşüşle başlayan Ons Altın şimdilik 1,278$ tabanını koruyor, ancak haftanın devamında riskli varlıklara olan talebin artması kıymetli metalde bir miktar daha gerilemeye sebep olabilir.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/forex-haberleri/haftann-one-ckan-gelismeleri-500749

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla