Paylaş

Haberler

ABD doğal gazı 6 haftalık yüksekliklerinden geriye geldi

ABD doğal gazı 6 haftalık yüksekliklerinden geriye geldi

ABD doğal gazı 6 haftalık yüksekliklerinden geriye geldi

Investing.com – ABD doğal gaz vadeli işlemleri son 6 haftadaki en yüksek verilerinden geriye doğru gelirken Salı günü keskin bir düşüş yaşadı. Tüccarlar emtia için yazınki talep bolluğunda sona gelindiği gerçeğini kabullenmeye başladılar.

Doğal gaz taleplerine eğilim yaz aylarında arttı. Yüksek sıcaklıklar benzinle çalışan elektrikli klimalara ihtiyacı artırdı.

Ancak 22 Eylül’de sonbaharın başlayacak olmasıyla, piyasa analistlerine göre, klimaları çalıştırmak için ihtiyaç duyulan gaz talebi şimdilik artış yaşıyor.

ABD doğal gaz Ekim ayı kontratına göre 2,995$’dı. Saat 15.20’de %2,5 düştü.

ABD İşçi Bayramı’ndan dolayı vadeli işlemler Pazartesi günü işlem görmedi.

Yaz sıcakları tükendi ve soğuk havalar sonbaharla birlikte yaklaşıyor, gaz talepleri azalıyor ve fiyatlar düşüyor.

ABD Enerji Bilgilendirme Dairesi’nin verilerine göre depolanmış toplam doğal gaz sayısı 3,155 trilyon küp fitte, bir yıl önceye göre %7,0 daha düşük ancak yılın bu zamanlarındaki 5 yıllık ortalamanın %1,0 üzerinde.

Piyasa öngörüleri bu haftadaki depo verilerinin Perşembe günü açıklanacağını ve 58 ila 57 milyar kübik fit aralığında olacağı yönünde.

Önceki haftada 30 milyar küp fit kazanç, bir yıl önceki 36 milyar ve beş yıllık ortalama olan 58 milyar küp fit ile kıyaslanıyor.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/emtialar—vadeli-%C4%B0%C5%9Flem-haberleri/abd-dogal-gaz-6-haftalk-yuksekliklerinden-geriye-geldi-502403

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla