Paylaş

Haberler

ABD sanayi ve imalat üretimi Temmuz ayında geriledi

ABD sanayi ve imalat üretimi Temmuz ayında geriledi

ABD sanayi ve imalat üretimi Temmuz ayında geriledi

Investing.com – ABD Philedephia Fed İş Koşulları Endeksi 18,9 ile beklenti üzerinde gelirken haftalık işsizlik başvurusu ise 232 bin ile Şubat ayından sonraki en düşük seviyeye indi. Bu iki pozitif verinin ardından açıklanan imalat ve sanayi üretimi Temmuz ayında düşüş gösterdi.

Sanayi Üretimi (Aylık) 0,2% ve İmalat Üretimi (Aylık) -0,1% ile beklenti altında kalırken Kapasite Kullanım Oranı 76,7 ile değişim göstermedi.

İnşaat ve konut rakamlarındaki düşüşün ardından imalat ve sanayi üretiminde de gerileme yaşandı. Sektörlerde Temmuz ayında bir bekleyiş olduğu dikkat çekiyor.

Verilerin ardından Dolar Endeksi (DXY), 93,75 seviyesine çekildi, ancak günlük bazda 0,33% artıda fiyatlanıyor.

Dolar; Euro, sterlin ve frank karşısında alıcılı fiyatlanırken gelişen ülke para birimleri karşısında hafif düşüşte. USDTRY 3,52-3,51 aralığına çekilirken Ons Altın 1,285$ – 1,280$ aralığında 0,30% yükselişte.

Günün devamında Fed yetkililerinin açıklamaları takip edilecek.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/ekonomik-%C4%B0ndikat%C3%B6r-haberleri/abd-sanayi-ve-imalat-uretimi-temmuz-aynda-geriledi-501136

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla