Paylaş

Haberler

ABD’de doğal gaz fiyatları 4% yükseldi

ABD’de doğal gaz fiyatları 4% yükseldi

ABD’de doğal gaz fiyatları 4% yükseldi

Investing.com – ABD’de doğal gaz vadeli işlemleri, önümüzdeki hafta daha sıcak havaların etkisini göstereceği beklentileriyle ani bir şekilde değer kazandı.

Doğal gaz fiyatları, son haftalarda hava durumu tahminleriyle doğru orantılı olarak hareket etmekte.

Doğal gaz, genellikle bahar aylarında ılık havalarda sezonun en düşük seviyesine gerilemektedir. Yaz aylarında klima kullanımının artmasıyla birlikte fiyatlarda da artış görülmektedir.

New York Ticaret Borsası’nda Temmuz vadeli doğal gazın bir milyon BTU’su 4,2% artışla 2,260 dolara yükseldi.

ABD’de doğal gaz stokları geçtiğimiz hafta 2,8 trilyon fit küp olarak belirlendi. ABD Enerji Bilgi Bakanlığı, bu seviyenin bir yıl öncesine göre 37% yüksek olduğunu belirtti.

Yaz aylarında aşırı sıcakların güç santrallerindeki talebi yükseltmemesi halinde stokların Ekim sonuna kadar 4,3 trilyon fit küplük psikolojik sınırı test etmesi bekleniyor.

Doğal gaz fiyatları, zayıf kış talebi sebebiyle yılbaşından beri yaklaşık 15% değer kaybetti.

New York merkezli ham petrolün varili 0,45% artışla 49,55 dolara yükselirken Temmuz vadeli kalorifer yakıtı 0,55% düşüşle 1,509 dolara geriledi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/emtialar—vadeli-%C4%B0%C5%9Flem-haberleri/abd’de-do%C4%9Fal-gaz-fiyatlar%C4%B1-4-y%C3%BCkseldi-101183

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla