Paylaş

Haberler

ABD’de doğal gaz vadeli işlemleri altı günün en yükseğinde

ABD’de doğal gaz vadeli işlemleri altı günün en yükseğinde

ABD’de doğal gaz vadeli işlemleri altı günün en yükseğinde

Investing.com – ABD’de doğal gaz vadeli işlemleri, hava tahminlerinin sıcak havalara işaret etmesiyle değer kazandı.

Eylül vadeli doğal gazın bir milyon BTU’su 3,6 sent artışla 2,998 dolara yükseldi. Vadeli işlemler, 14 Ağustos’ta 3,000 dolar seviyesini görmüştü.

Yüksek hava sıcaklığı hafta boyu ABD’nin çoğuna baskı yapacak. 30 – 35 dereceleri görecek sıcaklık sebebiyle ulusal talep yükselecektir.

ABD’deki konutların yaklaşık 50%’si soğutma için doğal gaz kullanmaktadır.

Toplam doğal gaz stokları ABD Enerji Bilgi Bakanlığı’na göre 3,082 trilyon fit küp seviyesinde. Bu seviye, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 7,6% daha düşük, beş yıllık ortalamaya göre ise 1,8% daha yüksek.

Yatırımcılar, Perşembe günü yayınlanacak haftalık stok verilerine odaklanmış durumdalar. 18 Ağustos haftasında stoklarda 37 – 47 milyar fit küplük artış bekleniyor.

Bir önceki hafta 53 milyar fit küplük artış gerçekleşirken bir önceki yılın aynı haftası 11 milyar fit küplük artış gerçekleşmişti. Beş yıllık ortalama artış ise 53 milyar fit küp olarak belirlendi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/emtialar—vadeli-%C4%B0%C5%9Flem-haberleri/abdde-dogal-gaz-vadeli-islemleri-alt-gunun-en-yukseginde-501510

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla