Paylaş

Haberler

ABD’de günün ilk verisi pozitif geldi

ABD’de günün ilk verisi pozitif geldi

ABD’de günün ilk verisi pozitif geldi

Investing.com – ABD’den günün ilk verisi olan dış ticaret açığı açıklandı ve dış ticaret açığı Temmuz ayında 43,7 milyar dolar oldu.

Nisan’da 47,60 milyar dolar ve Mayıs’ta 46,50 milyar dolar olan dış ticaret açığı, Haziran ve Temmuz’da düşüş gösterdi. ABD’deki ithalat ve ihracat arasındaki dengenin ölçüldüğü bu datada düşüş yaşanması dış ticaret borcunun azaldığı yani ihracatın ithalattan daha fazla gelir getirdiğini gösteriyor.

Günün ilk ABD verisi pozitifti, ancak en önemli veri olan ISM imalat dışı satın alma endeksi TSİ 17.00’da açıklanacak.

Geçtiğimiz Cuma açıklanan ISM imalat satın alma endeksi 58,8 ile yılın en yüksek seviyesinde gelmişti, ancak istihdamda yaşanan düşüş ile olumlu verinin dolara etkisi olmadı.

Bugün açıklanacak verilerin de beklentileri karşılayacağı düşünülüyor, ancak dolar tarafında enflasyonun ve buna bağlı olarak Fed yetkililerinden gelen güvercin açıklamaların etkisi çok fazla olduğu için olumlu verilerin Dolar Endeksi’ne olan desteği de sınırlı kalabilir.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/ekonomik-%C4%B0ndikat%C3%B6r-haberleri/abdde-gunun-ilk-verisi-pozitif-geldi-502495

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla