Paylaş

Haberler

Alman Yatırımcıların Morali Ağustos’ta Yine Düştü: ZEW Enstitüsü

Alman Yatırımcıların Morali Ağustos’ta Yine Düştü: ZEW Enstitüsü

Alman Yatırımcıların Morali Ağustos’ta Yine Düştü: ZEW Enstitüsü

Investing.com – Salı yayınlanan anket verilerine göre, Alman yatırımcıların morali Ağustos ayında art arda üçüncü kez hezimete uğradı.

ZEW araştırma enstitüsü,aylık ankete göre ekonomik hassasiyetin bir önceki ay 17,5 puan değerinden 10,0 puana düştüğünü söyledi.

Ekonomistler tahminlerini 15 olarak yapmıştı.

Ekonominin cari şartlarında yatırımcı değerlendirmelerini ölçen başka bir ölçüm de 85,5 olarak öngörülene kıyasla, Temmuz’un 86,4 puanından 86,7’ye yükseldi.

ZEW Başkanı Prof. Achim Wambach “Almanya’nın büyüme yolu üzerine kaygıların yüksek seviyede olmasına ZEW ekonomik hassasiyet göstergesinin büyük düşüşü etki ediyor.” Dedi.

“Beklenenden daza zayıf Alman ihracatı ve özellikle Alman otomobil sektöründe artan skandalların da bu duruma katkısı olmuştu. Genel ekonomik görünüm oldukça yüksek seviyelerde de olsa hala görece sakin seyrediyor.”

Euro bölgesi için ekonomik hassasiyet göstergesi bu ay Temmuz değeri 35,6 puandan 29,3 puana düştü.

Buna karşı,euro bölgesinde güncel ekonomik durum göstergesi 2008 Ocak aynıdan beri en yüksek seviyesine ulaşarak 38,4 oldu. Kasım 2016’dan beri bu gösterge istikrarlı bir artış içindeydi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/ekonomik-%C4%B0ndikat%C3%B6r-haberleri/alman-yatrmclarn-morali-agustosta-yine-dustu-zew-enstitusu-501483

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla