Paylaş

Haberler

Altın Düşüşte, Yatırımcıların Gözü Jackson Hole Konferansında

Altın Düşüşte, Yatırımcıların Gözü Jackson Hole Konferansında

Altın Düşüşte, Yatırımcıların Gözü Jackson Hole Konferansında

Investing.com – Altın fiyatları Salı günü düşüşteydi. Piyasa katılımcıları merkez bankası üst yönetiminin ve ekonomistlerin bu hafta Jackson Hole’de gerçekleşecek yıllık toplantısını bekliyor.

Comex’te altın vadeli işlemleri 7,50 dolar düştü ve 1.289,15 dolardan işlem gördü.

Altın, Pazartesi günü ABD ve Kuzey Kore arasındaki gerilimlerin tekrar gün yüzüne çıkmasıyla yaklaşık 11 haftalık en yüksek değeri ile oturumu açtı.

Kansas City’de Fed tarafından düzenlenen merkez bankası üst yönetimi ve ekonomistlerin olduğu ve Janet Yellen ve Mario Draghi’nin açılış konuşmasını yapacağı yılllık toplantı Perşembe’den Cumartesi’ye kadar sürecek.

Dünyanın iki en güçlü bankasının yeni politikalarına dair işaretler elde etmek için yorumları yakınen izlenecek.

Fed başkanı Yellen Cuma 17.00’da mali istikrar üzerine konuşacak. Federal Açık Piyasa Komitesi’nin son müzakere notlarının zayıf enflasyon ile ilgili endişeleri gösterdiği üzere, politikaya yönelik yeni bir kılavuz verecek gibi görünmüyor.

Piyasalar Fed’in düşük enflasyon görünümü üzerine endişelerinden dolayı üçüncü bir faiz artırımına gideceği yönünde şüphe duymaya devam etti, ancak Eylül ile beraber bilanço azaltımı sürecini başlatacağı öngörülüyor.

Günün sonlarında, Avrupa Merkez Bankası yöneticisi Draghi 22:00’da görüşlerini bildirecek. Piyasalar Draghi’nin Avrupa Merkez Bankası’nın Güz döneminde tahvil alımını azaltacağına dair konuşmasını beklerken, geçtiğimiz haftaki raporlar, majör politika ile ilgili konuşma yapmayacağı yönünde.

Geçen hafta piyasaları sallayan politik gelişmelerden sonra yatırımcılar, Washington’dan gelecek olan son başlıkları dört gözle bekliyor.

Donald Trump yönetimi etrafındaki derinleşen çalkantılar, Trump’ın kampanya süresinde söz verdiği vergi kesintileri, liberalleşme ve mali teşvikleri uygulama konusundaki şüpheleri yoğunlaştırdı.

Öte yanda Comex’te, gümüş vadeli işlemleri 9,8 cent düşerek 16,91 dolara geriledi.

Diğer kıymetli madenler arasında platinyum %0,6 puan değer kaybedip 979,95 dolardan işlem görürken, palladyum %0,2 düşüşle 936,88 dolar oldu.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/emtialar—vadeli-%C4%B0%C5%9Flem-haberleri/altn-dususte-tacirlerin-gozu-jackson-hole-konferansnda-501457

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla