Paylaş

Haberler

Altın fiyatları 3 haftanın en düşük seviyesinde

Altın fiyatları 3 haftanın en düşük seviyesinde

Altın fiyatları 3 haftanın en düşük seviyesinde

Investing.com – Altın vadeli işlemleri ABD’de Haziran ayında faiz artışı gerçekleşeceği beklentilerinin güçlenmesiyle üç haftanın en düşük seviyesine geriledi.

New York Ticaret Borsasının Comex bölümünde Haziran vadeli altının onsu 1.255,35 dolara geriledi.

Haziran kontratı Perşembe günü 1,54% düşüşle 1.254,80 dolara geriledi.

Vadeli işlemler, Perşembe gününün en düşüğü olarak 1.247,50 dolardan destek bulurken 18 Mayıs’ın en yüksek direnç seviyesi 1.276,40 dolar olarak belirlendi.

Altın fiyatları, Fed’in Nisan ayı toplantı tutanaklarını yayınlamasının ardından baskı altına girdi.

New York Fed Başkanı William Dudley, Perşembe günü ABD ekonomisinin Haziran veya Temmuz ayında faiz artışı gerçekleştirilmesi için müsait olduğunu belirtti.

Haziran ayında faiz oranlarının artırılacağı beklentileri, Amerikan dolarının diğer majör dövizler karşısında yedi haftanın en yüksek seviyesini vurmasında etkili oldu. Amerikan dolarının diğer majör dövizler karşısındaki performansının ölçümü olan dolar endeksi 95,27 puanda seyrediyor.

Sarı metal fiyatları, Fed’in faiz artışı ile ilgili temkinli bir tutum sergiliyor olmasından dolayı yıl başından beri 19% değer kazandı. Kademeli faiz artışı, altın için daha az tehdit oluşturmaktadır.

Temmuz vadeli gümüşün onsu 0,28% artışla 16,540 dolara yükseldi. Temmuz vadeli bakırın libresi ise 0,49% artışla 2,070 dolara yükseldi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/emtialar—vadeli-%C4%B0%C5%9Flem-haberleri/alt%C4%B1n-fiyatlar%C4%B1-3-haftan%C4%B1n-en-d%C3%BC%C5%9F%C3%BCk-seviyesinde-100325

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla