Paylaş

Haberler

Altın fiyatları Jackson Hole öncesinde sakin seyrediyor

Altın fiyatları Jackson Hole öncesinde sakin seyrediyor

Altın fiyatları Jackson Hole öncesinde sakin seyrediyor

Investing.com – Altın fiyatları Cuma günü sakin seyretti. Yatırımcılar Fed başkanı Janet Yellen ve Avrupa Merkez Bankası başkanı Mario Draghi’nin bugünkü konuşmasına odaklı.

Comex altın vadeli işlemleri 1.292,06 dolar da sakindi.

Ne Yellen ne de Draghi’nin yeni politik mesaj verecekleri beklense de yatırımcılar gelecekteki politik hamlelerle dair herhangi bir ipucu için dikkat kesilecekler.

Hafta başlarında doların zayıflığı karşısında Alton kazanç sağladı. Donald Trump’ın ABD – Meksika sınırındaki duvarı finanse etmek için hükümeti kapayabileceğini söylemesi ve NAFTA ticaret anlaşmasını sonlandırabileceğini belirtmesi bu durumda etkiliydi.

Altı majör döviz karşısında doların ticaret ağırlıklı performansını ölçen ABD dolar endeksi , 93,26 seviyesinde sakindi.

Kıymetli madenler külçe gibi getiri sağlamayan varlıkların fırsat maliyetini artıran ABD oranlarındaki değişimlere karşı hassastır. Altın fiyatları için, süratli bir artış dizisinden daha tehlikeli olan yüksek seviyelere doğru kademeli bir artışla giden yoldur.

Ayrıca yatırımcıların gözü gün sonunda açıklanacak olan ABD dayanıklı mal sipariş raporlarında olacak.

Öte yanda Comex’te gümüş vadeli işlemleri 16,96 dolarda sabitti.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/r%C3%A5varu-och-terminsnyheter/altn-fiyatlar–jackson-hole-odagnda-sakin-seyrediyor-501815

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla