Paylaş

Haberler

Altın jeopolitik gerilimlerin etkisiyle bu yıldaki en yüksek değerinde

Altın jeopolitik gerilimlerin etkisiyle bu yıldaki en yüksek değerinde

Altın jeopolitik gerilimlerin etkisiyle bu yıldaki en yüksek değerinde

Investing.com – Altın fiyatları Çarşamba günü son bir yıldaki en yüksek değerlerinde seyretti. ABD ile Kuzey Kore arasında artan gerilim piyasa hassasiyetini etkisi altına almayı sürdürdü ve güvenli liman varlıklara eğilim devam etti.

Comex altın vadeli işlemleri 1.344,90$’da istikrarını korudu.

Değerli maden Kuzey Koreli bir diplomatın Salı günü ülkesinin ABD’ye “hediye paketleri” yollamaya hazır olduğu uyarısında bulunmasından sonra güçlendi.

Bu tehdit ABD Savunma Bakanlığı Sekreteri James Mattis Pazar günü Kuzey Kore’yi ABD ve müttefiklerine karşı herhangi bir tehditte bulunması durumunda “büyük çaplı askeri cevap” ile karşılaşacağına dair uyarıda bulunmasından sonra geldi.

Fed yetkilisi Lael Brainard’ın Salı günü merkez bankasının faiz artırımlarını güvenli enflasyona kadar bekletmesi gerektiğini, o zaman “iyi derecede kısa” hedefin düzeleceğini söyledi. Böylece zayıf Amerikan Doları karşısında yine altın kar elde etti.

Amerikan Doları’nın diğer 6 majör döviz karşısındaki performansını ölçümleyen Amerikan dolar endeksi %0,10 düşerek 92,19 oldu.

Altın, Dolar karşısındaki hassas. Zayıf dolar, altını diğer ülkelerdeki altın sahipleri için daha pahalı hale getiriyor.

Öte yandan Comex’te, gümüş vadeli işlemleri %0,44 değer kazanarak 18,02$ oldu.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/emtialar—vadeli-%C4%B0%C5%9Flem-haberleri/altn-jeopolitik-gerilimlerin-etkisiyle-bu-yldaki-en-yuksek-degerinde-502502

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla