Paylaş

Haberler

Altın’daki düşüş devam edecek mi?

Altın’daki düşüş devam edecek mi?

Altın’daki düşüş devam edecek mi?

Investing.com – Temmuz ayında 1,205$ seviyesinden yükselişe geçen Ons Altın, geçtiğimiz hafta oldukça sert atak yaparak 1,292$ seviyesine yükseldi. Ons Altın’daki bu hızlı yükselişte ABD ve K. Kore arasındaki gerginlik etkili oldu.

Bilindiği gibi özellikle jeopolitik risk durumlarında güvenli liman özelliği taşıyan varlıklara talep artar ve Ons Altın da yine bu endişelerle geçtiğimiz hafta oldukça yükseliş yaşadı.

Ancak ABD ve K. Kore arasındaki gerilimin azalması ile piyasalarda güvenli varlıklardan tekrar riskli varlıklara yönelim olunca Ons Altın da 1,292$ seviyesinden düşüşe geçti.

Bugün ABD’den gelen perakende satışlar verisinin beklentileri aşması ve doların yükselişe geçmesi ile Ons Altın kayıplarını genişleterek 1,267$ seviyesine kadar geriledi.

Son aylardaki yükseliş ataklarında 1,300$ üzerinde kalıcı olamayan Ons Altın’da düşüşün hızlanması için piyasalardaki pozitif algının devam etmesi ve doların da gücünü koruması gerekiyor.

Piyasalar haftaya oldukça iyimser başladı ve günün en önemli datası da dolar lehte geldiği için Ons Altın günü kayıpla kapatmaya hazırlanıyor ve haftanın devamında FOMC tutanakları ile verilerin akışı Ons Altın’a yön verecektir.

Hafta içinde 1,270$ tabanının korunması durumunda tekrar 1,255$-1,250$ bandına doğru gerileme devam edebilir. 1,270$ üzerinde ise Haziran ve Ağustos zirve aralığı olan 1,292$-1,295$ bandı izlenebilir.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/emtialar—vadeli-%C4%B0%C5%9Flem-haberleri/altndaki-dusus-devam-edecek-mi-500897

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla