Paylaş

Haberler

Avrupa borsaları siyasi gerilimlerle 2017’nin en kötü haftalık performansını gösteriyor

Avrupa borsaları siyasi gerilimlerle 2017’nin en kötü haftalık performansını gösteriyor

LONDRA, 11 Ağustos (Reuters) – Avrupa borsaları, önde gelen madencilik hisselerindeki satış baskısının etkisiyle üçüncü günde de kayıplarını artırdı ve artan siyasi gerilimin dünya genelinde hisse senetlerini aşağı çekmesiyle 2017’nin en kötü haftalık performansını gösteriyor.

Volatilite yükseldi ve Pan-Avrupa STOXX 600 endeksi .STOXX yüzde 1.2 gerilerken haftalık kayıpları geçen yılın Kasım başlarından bu yana en düşük seviye olan yüzde 2.8’e ulaştı.

Euro bölgesi hisseleri ve lokomotif hisseler .STOXX50E yüzde 0.7 gerilerken, madencilik ağırlıklı FTSE endeksi .FTSE daha kötü performans göstererek yüzde 0.8 geriledi.

Volatile Endeksi VSTOXX .V2TX yüzde 16 artışla yaklaşık dört ayın zirvesi olan 23.8’e yükselmesine rağmen tarihi dip seviyelere yakın kaldı.

Madencilik hisseleri .SXPP Çin ana metallerinin siyasi baskılar nedeniyle zarar görmesiyle yüzde 2.6 düşerek bir ayın dip seviyesine geriledi.

Bankacılık hisseleri .SX7P yüzde 2 düşüşle dokuz ayın en kötü haftalık performansını kaydediyor.

(Haberi çeviren Canan Sevgili; Redaksiyon Birsen Altaylı)

Kaynak: http://tr.investing.com/news/emtialar—vadeli-%C4%B0%C5%9Flem-haberleri/avrupa-borsalar-siyasi-gerilimlerle-2017nin-en-kotu-haftalk-performansn-gosteriyor-500635

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla