Paylaş

Haberler

Birleşik Krallık imalat üretimi Haziran’da değişmedi

Birleşik Krallık imalat üretimi Haziran’da değişmedi

Investing.com – Perşembe günü açıklanan resmi verilere göre, Birleşik Krallık imalat sanayi üretimi Haziran’da öngörüldüğü gibi değişim göstermedi, ancak sanayi üretimi beklenenden daha büyük bir artış göstererek İngiliz ekonomisine yönelik iyimserliği destekledi.

Birleşik Krallık Ulusal İstatistik Ofisi tarafından yayınlanan rapora göre, imalat sanayi üretiminin beklentilere paralel olarak Haziran ayında bir önceki aya göre değişim göstermediği belirtildi. Bir önceki ay gerçekleşen 0,2%’lik düşüş ise 0,1%’lik gerileme olarak revize edildi.

Yıllık bazda imalat üretimi Haziran ayında 0,6% oranında yükseldi. Bir önceki ay gerçekleşen artış 0,4%’ten 0,3%’e revize edildi.

Rapor, sanayi üretiminin Haziran ayında 0,5% oranında yükseldiğini gösterdi.

Yıllık bazda sanayi üretimi Haziran ayında beklenmedik şekilde 0,1%’lik artış beklentisini aşarak 0,3% yükseldi.

Raporun ardından GBP/USD 1,2976 seviyesinden işlem görüyor. EUR/GBP 0,9042 seviyesinden 0,9036 seviyesine gerilerken GBPJPY 142,71 seviyesinden işlem görüyor.

Avrupa’da FTSE 100 0,67%, Euro Stoxx 50 0,23%, CAC 40 0,11% ve DAX 0,23% oranında değer kaybetti.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/ekonomik-%C4%B0ndikat%C3%B6r-haberleri/birlesik-krallk-imalat-uretimi-haziranda-degismedi-500516

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla