Paylaş

Haberler

Euro bölgesinde sanayi üretimi Mayıs’ta %1.3 ile beklentilerin üzerinde arttı

Euro bölgesinde sanayi üretimi Mayıs’ta %1.3 ile beklentilerin üzerinde arttı

Euro bölgesinde sanayi üretimi Mayıs’ta %1.3 ile beklentilerin üzerinde arttı

BRÜKSEL, 12 Temmuz (Reuters) – Euro bölgesinde sanayi üretimi Mayıs’ta sermaye ve dayanıklı tüketim malları üretimindeki artışın desteğiyle bir önceki aya kıyasla yüzde 1.3 ile beklentilerin üzerinde arttı.

Avrupa istatistik ofisi Eurostat’ın verilerine göre sanayi üretimi Mayıs’ta bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4 yükseldi.

Reuters anketine katılan 42 ekonomist sanayi üretiminin Mayıs’ta bir önceki aya kıyasla yüzde 1.1, yıllık bazda yüzde 3.6 artacağını tahmin ediyordu.

İki ay geriden gelen sanayi üretiminin yanı sıra ileriye dönük göstergeler de euro bölgesinde ekonomik toparlanmanın süreceğine işaret ediyor. Euro bölgesi ekonomik güveni Haziran’da yaklaşık 10 yılın en yüksek seviyesine yükseldi.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir. (Haberi çeviren Canan Sevgili; Redaksiyon Can Sezer)

Kaynak: http://tr.investing.com/news/ekonomik-indikat%C3%B6r-haberleri/euro-b%C3%B6lgesinde-sanayi-%C3%BCretimi-may%C4%B1s’ta-1.3-ile-beklentilerin-%C3%BCzerinde-artt%C4%B1-498595

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla