Paylaş

Haberler

Facebook ve Google’dan sonra Twitter’dan da kripto paralara bir darbe geldi!

Facebook ve Google’dan sonra Twitter’dan da kripto paralara bir darbe geldi!

Dünya’nın en fazla kullanılan mikro blog sitesi Twitter’dan kripto paralarla ilgili tıpkı emsali olan Facebook ve Google gibi bir açıklama yaptı.

Twitter sözcüsü “Twitter camiasının güvenliğini sağlamaya bağlıyız. Hal böyle olunca kripto para birimleri konusunda Twitter Reklamları (Twitter Ads) için yeni bir politika ekledik” dedi. Sözcü “Bu yeni politika çerçevesinde ICOs (Initial Coin Offerings- Başlangıç Parası Teklifleri) ve ‘token’ satışı reklamları küresel olarak yasaklanacak” dedi.

Twitter’ın yasak getirme olasılığı ilk olarak geçen hafta gündeme getirilmişti. Haberlerin ardından Bitcoin fiyatları 7.000 dolar seviyesine düşmüş ancak aynı gün 3 saat içinde 700 dolarlık bir artış gerçeklemişti.

Dünyanın en büyük reklam sağlayıcısı konumundaki Google mart ayı başında finans hizmetleri poltikasında güncellemeye giderek ‘kripto para birimleri ve ilişkili içeriklerin’ reklamlarını haziran ayından itibaren kısıtlayacağını açıklamıştı.

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, dünyanın 2. en büyük reklam sağlayıcısı Facebook’un da ‘sıklıkla aldatıcı ve yanıltıcı tanıtımlar ile ilişkilendirilen finansal ürün ve servislerin teşvik edilmesinin’ önlenmesi kapsamında tüm kripto para birimleri hakkında reklam verilmesini yasakladığını duyurmasının ardından ocak sonunda yüzde 12’lik bir düşüş yaşamıştı.

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla