Paylaş

Haberler

GLOBAL PİYASALAR – Borsa / Döviz

GLOBAL PİYASALAR – Borsa / Döviz

GLOBAL PİYASALAR – Borsa / Döviz

İSTANBUL, 18 Ağustos (Reuters) – Asya borsası yatırımcıları riskli varlıklardan uzaklaşmaya başlarken, dolar ABD Başkanı Donald Trump’ın ekonomi gündemini yürütebilmesi konusunda endişelerin artmasıyla dalgalandı.

Öte yandan, Barselona’da bir minibüsün kalabalığın arasına dalarak 13 kişinin ölümüne ve 100’den fazla kişinin yaralanmasına yol açmasının ardından piyasalardaki tedirginlik daha da arttı.

Japonya dışındaki Asya-Pasifik borsalarını izleyen MSCI endeksi .MIAPJ0000PUS yüzde 0.5 geriledi ancak Kuzey Kore ve ABD arasındaki gerilimin azalmasının ardından haftayı yüzde 1.4’lük kazanımla bitirmek üzere.

Japonya’nın Nikkei endeksi .N225 global endişeler ve güçlü yenin etkisiyle yüzde 1.2 geriledi ve haftayı yüzde 1.4’lük kayıpla bitirmek üzere.

Çin’in lokomotif hisseleri .CSI300 Çin’de yeni ev fiyatlarındaki artışın yavaşladığını gösteren verinin ardından yüzde 0.2 geriledi.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi .HSI yüzde 0.7 geriledi ancak haftalık yüzde 1.05 yükseldi.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/emtialar—vadeli-%C4%B0%C5%9Flem-haberleri/global-piyasalar–borsa–doviz-501185

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla