Paylaş

Haberler

May: Brexit Anlaşması Olmaması Avrupa Birliği’nin Mevcut Teklifinden Daha İyi

May: Brexit Anlaşması Olmaması Avrupa Birliği’nin Mevcut Teklifinden Daha İyi

DHA’nın haberine göre ;
Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May, Avrupa Birliği’nin (AB) mevcut teklifini kabul etmektense, bir Brexit anlaşması olmamasını tercih edeceğini söyledi.

May, Birleşik Krallık’ın Brexit müzakerelerinde ilerleme için AB’nin karşı tekliflerini görmeye ihtiyacı olduğunu vurguladı.
May, gazetecilerin, bir Brexit anlaşması olmamasının Kanada-ABD ticaret anlaşmasına benzer bir Brexit anlaşmasından daha iyi olup olmadığı yönündaki sorusuna, “Her zaman söylediğim gibi; anlaşma olmaması, kötü bir anlaşmadan daha iyidir. Kötü bir anlaşmanın, Birleşik Krallık’ı parçalayacak bir anlaşma olacağını düşünüyorum” yanıtını verdi.
AB ile iyi bir anlaşmaya varılabileceğine inanmaya devam ettiğini de vurgulayan May, “AB’nin bizim planımıza karşı teklifini görmeye ihtilyacımız var. AB’nin Birleşik Krallık’ın Brexit planında endişe ettiği noktaları ortaya koyması gerekir” diye konuştu.

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla