Paylaş

Haberler

TMO 60,000 ton yemlik arpa alımı için uluslararası ihale açtı-Ticaret kaynakları

TMO 60,000 ton yemlik arpa alımı için uluslararası ihale açtı-Ticaret kaynakları

TMO 60,000 ton yemlik arpa alımı için uluslararası ihale açtı-Ticaret kaynakları

HAMBURG, 6 Eylül (Reuters) – Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) toplam 60,000 ton yemlik arpa alımı için uluslararası ihale açtı.

Avrupalı ticaret kaynaklarının verdiği bilgiye göre TMO her biri 12,000 ton tutarında arpa alımı için beş ayrı ihale açtı. Kurum alımların belirtilen miktarın yüzde 20 altında veya üzerinde olabileceğini belirtti.

Ticaret kaynakları Rus menşei ürünlerin ihale kapsamı dışında olmadığına dikkat çekti.

İhale için son teklif tarihi olarak 11 Eylül verildi.

Arpa yüklemeleri sadece Kıbrıs Rum kesimi ve Suriye hariç olmak üzere Karadeniz, Ege ve Akdeniz’e kıyıs olan limanlardan yapılabilecek.

İhaleye katılacak firmalar fiyat tekliflerini navlun bedeli dahil olarak Türk lirası cinsinden verecekler. Teslimat 15-25 Eylül tarihleri arasında isteniyor.

Haberin orijinali için tıklayınız: Bu haber, linkleri yukarıda belirtilen haber ya da haberlerden derlenmiştir. Tam çevrilmiş metin olmayabilir.

Kaynak: http://tr.investing.com/news/emtialar—vadeli-%C4%B0%C5%9Flem-haberleri/tmo-60000-ton-yemlik-arpa-alm-icin-uluslararas-ihale-actticaret-kaynaklar-502511

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla