Paylaş

Kripto Para Haberleri

Arap ülkelerinden altına dayalı kripto paraya onay geldi!

Arap ülkelerinden altına dayalı kripto paraya onay geldi!

Kripto paralar akım halinde, her bölgenin alışkanlıklarına göre yavaş yavaş da olsa kabul edilmeye başlanmış durumda. Böyle giderse tüm dünya ülkelerinin ya da belli ortak özelliklere sahip ülkelerin sanal paraları var olacak gibi.

Körfez ülkeleri ve diğer İslam devletlerinde, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralar, İslami kurallara uygun olmamaları sebebiyle onaylanmıyor. İslami kurallara göre, ekonomik aktivitenin gerçek ve fiziksel varlıklara dayalı olması gerekiyor.

Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde dijital paralara resmi olarak yasak getirilmese de, bu ülkeler, Bitcoin satın alan vatandaşlarına yasal uyarıda bulundu.

Dubai’de yerel startup bir şirket, dünyanın en istikrarlı varlıklarından biri olan altına dayalı bir kripto para yarattı. OneGram adlı şirketin yaratmış olduğu “jeton”un değeri, kasada saklanan bir gram altın ile destekleniyor. Böylece volatilite ve spekülasyon engellenmiş oluyor.

Reuters’da yer alan habere göre, OneGram’ın kurucu ortağı Ibrahim Mohammed, “Altın, İslami toplumlarda kullanılan paranın ilk formlarından biri, bu yüzden, bu kripto para, kullanıma uygun” şeklinde konuştu.

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla