Paylaş

Kripto Para Haberleri

Bitcoin ve Ethereum artık gazete bayilerinde satılacak

Bitcoin ve Ethereum artık gazete bayilerinde satılacak

Kripto para aleminin en geniş hacimli iki para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’un kullanım alanları iyice genişliyor. Belki de en popüler olduklarından dolayı her tarafta artık isimlerinin duyuyoruz.

Dünya haritasının bir başka ucundan bu kez bir haber ile karşınızdayız arkadaşlar ve bu habere göre Avustralya’da artık ülke genelindeki 1,200 gazete bayisinden Bitcoin ve Ethereum satın alınabilecek. Hatırlarsanız ülkemiz adına en büyük gelişme profesyönel liglerden birinde Bitcoin ile futbolcu transferi yapılmasıydı ve sonrasında ATM gelmesiydi şimdi de bakalım bu gelişmeler neyi getirecek hep birlikte göreceğiz

Avustralya’da yerli bir kripto para birimi borsası olan Bitcoin Australia ve ödeme sağlayıcı şirketi Blueshyft‘nin işbirliği ile, Avustralya genelindeki 1,200 gazete bayinde, kripto para birimleri piyasasının en yüksek hacimli ilk iki sanal para birimi Bitcoin ve Ethereum satılmaya başlanacak.

9Finance’de yer alan habere göre Bitcoin ve Ethereum satın almak isteyen yatırımcıların öncelikle cep telefonlarına dijital bir cüzdan indirmeleri ve bu cüzdana e-mail ve cep telefonu numaralarıyla kaydolmaları gerekecek. Dijital cüzdana sahip olan yatırımcıların gazete bayinde bulunan QR kodunu tablet veya telefonuna okutarak işlemi gerçekleştirebileceği söylenirken, işlem başına yüzde 5.0 ücret ödeneceği belirtildi. Haberde ayrıca kripto para birimi satın alma işlemini gerçekleştiren yatırımcıların yaklaşık 20 dakika içinde yatırımlarını dijital cüzdanlarında görebileceği söylendi.

Bitcoin Australia Başkanı Rupert Hackett, Australian Finance Review’a verdiği röportajda, gazete bayinde kripto para birimi satma uygulamasının, dijital ürünün fiziksel gazete bayilerinde “demokratikleşmesi” olarak tanımladı. Ayrıca Hackett, gazete bayilerinde kripto para birimi satılmasının, internet üzerinden sanal para birimlerine yatırım yapma endişesi olan yatırımcılara da yardımcı olacağının altını çizerken, “Gazete bayilerinin kullanımı, yatırımcılar kripto para birimleri satın alabilmeleri için uygun ve güvenilir bir yol sunuyor” dedi.

Anlaşılacağı üzere bu uygulama hem kolaylık sağlayıp insanların kafasında algı yaratmak hem de insanların güvenlik endişesini ortadan kaldırmakmış. Hem uygun hem güvenilir bence bir şans verilmeli.

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla