Paylaş

Kripto Para Haberleri

Google aramaları ile Bitcoin’in alakası ne ?

Google aramaları ile Bitcoin’in alakası ne ?

Bitcoin meğer Google aramalarında ki popülerliğine göre de fiyatta artış ya da düşüş yaşıyormuş.

SEMrush adlı bir ajans tarafından yapılan araştırmaya göre Bitcoin’in fiyatı ve Bitcoin’le ilgili Google’da yapılan aramalar arasında yüzde 91 oranında korelasyon var.

Çalışma, ABD üzerinden dijital para birimleriyle bağlantılı 120 milyon anahtar kelime üzerinden yapıldı. Çalışmanın sonucu, Bitcoin’in ABD Doları fiyatının “Bitcoin”, “Bitcoin fiyatı” ve “Bitcoin değeri” gibi terimler için yapılan arama taleplerinin sayısıyla birlikte yükseldiğini ve düştüğünü gösterdi.

Bu çalışmayla açıkça ortaya konan gerçek şu: Bitcoin’in fiyatının artması ve bu nedenle daha heyecan verici hale gelmesinden dolayı daha fazla insan Bitcoin’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını öğrenmek için internet üzerinde araştırma yapıyor. Madalyonun diğer yüzüne gelince, Google aramalarının Bitcoin’in fiyat artışına bir etkisi olup olmadığını net bir şekilde söyleyemeyiz.

SEMrush’a göre Bitcoin aramaları Nisan 2017’den bu yana yüzde 450 oranında arttı.

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla