Paylaş

Kripto Para Haberleri

ICO kararları Kripto Paraları Kötü Etkiledi!

ICO kararları Kripto Paraları Kötü Etkiledi!

Kripto para birimleri piyasaları ile ilgili bugün kötü bir gün. Amerika Birleşik Devleti’nde bir yargıcın vermiş olduğu kararlar neticesinde milyarlarca dolar zarar söz konusu oldu.

Kripto para birimleri piyasa hacmi, ABD’de bir bölge yargıcının, ABD menkul kıymetler yasasının ICO’ları (Initial Coin Offering – Kripto Para Birimleri İlk Halka Arzı) da kapsadığı kararını vermesinin ardından 190 milyar doların altına geriledi.

ABD’de New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi Yargıcı Raymond Dearie’nin, geçen yıl çeşitli yatırımcıları REcoin isimli bir ICO ile dolandırarak 300 bin dolardan fazla gelir elde ettiği iddiasıyla dava açılan Maksim Zaslavskiy’nin duruşması sırasında verdiği karar, ICO piyasalarında şaşkınlıkla karşılandı.

Kararın ardından piyasanın en yüksek hacimli 10 kripto para birimi arasından son 24 saatte yüzde 1.01 ile yalnızca Tether yükseldi ve piyasadaki genel düşüş eğilimine yüzde 13.29’luk bir düşüş ile son 24 saatte değer kaybederek sekizinci sıradan 10’uncu sıraya gerileyen Cardano öncülük etti.

Toplam 1,935 adet kripto para biriminin oluşturduğu piyasanın belirleyicisi Bitcoin ise son 24 saatte yüzde 0.63’lük bir düşüşle 6,321 dolara geriledi ve 109 milyar 132 milyon dolarlık piyasa hacmiyle piyasanın yüzde 58’ini oluşturdu.

Gelişmelerin etkisiyle piyasa hacmi son 24 saatte sekiz milyar dolara denk gelen yüzde 4.2’lik bir düşüşle 188 milyar 23 milyon dolara geriledi. Piyasadaki 24 saatlik işlem hacmi ise 11 milyar 617 milyon dolar olarak hesaplandı.

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla