Paylaş

Kripto Para Haberleri

Kripto paralar boşanmaları daha da karmaşık hale getiriyor.

Kripto paralar boşanmaları daha da karmaşık hale getiriyor.

Evlilik kurumuna yükselmek daha sonrasında da evliliği sonlandırmak gibi durumlar söz konusu olabilir. Tabi bu gibi durumlarından ardından gerçekleştirilen anlaşmalar ya da kanunlar neticesinde elde edilenlerin bölünmesi gibi maddeler de söz konusu fakat bu konuda kripto para açısından nasıl bir hamle yapılması gerektiğine dair hukuk dahi zorda denilebilir. Sanal bir para söz konusu olduğu için soyut bir kavramın paylaşılması sorunsalı ortaya doğuyor.

Bitcoin ve Ethereum gibi dijital paralar, İngiltere’deki hukukçular için yeni bir karmaşa doğuruyor; bu paraların kendine has volatilitesi ve gizliliği, zaten zorlu olan çiftn varlıklarını bölme sürecini daha da sancılı bir hale geldi.

Bitcoin’un yükselen değeriyle birlikte giderek artan bilinirliği, takibi ve değer biçilmesi zor olan dijital paranın daha fazla ayrılığın kapsamına girmesi anlamına geliyor.

Ayrılan tarafların varlıklarını tam bir şekilde beyan etmeleri gerekmesine rağmen, kripto paraların “gizli” doğası eşler için potansiyel bir “güvenli liman” oldu.

Collyer Bristow aile hukukundan Toby Yerburgh, “Boşanmalarda eşlerden biri sık sık gerçekte var olmayan bir altın sandığı arıyor. Kripto paralar ile altın sandığının gerçekten de var olması mümkün.” şeklinde görüş bildirdi.

Yerburgh, Bitcoin’un geçtiğimiz yıl daha bilinir hale gelmesinden beri eşlerin “saklanmış kripto para” endişelerine sahip olduğu davalar almaya başladığını ekledi.

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla