Paylaş

Kripto Para Haberleri

Kripto paralara “jeton” demeye hazırlanıyorlar!

Kripto paralara “jeton” demeye hazırlanıyorlar!

Kripto paralar, dünya üzerinde kabullenilmesi uzun sürmüş ve hali hazırda birçok ülke tarafından net bir tanımanın söz konusu olmadığı da net. Bu konu üzerinde birçok ülkenin kafası karışık ki bunlardan bir tanesi de Afrika’nın en büyük ülkelerinden bir tanesi ve almış oldukları karar oldukça dikkat çekti

Kripto-jeton Denilebilir!

Güney Afrika Merkez Bankası, Bitcoin gibi digital paraları, “para olma” gerekliliklerini karşılamadığı için, “kripto-jeton” olarak isimlendirmeyi tercih ediyor.

Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimleri son zamanlarda çok popüler hale gelmeye başladı. Bu nedenle, pek çok ülke kripto paraların yönetmeliğine ilişkin yeterince çabuk düzenleme gerçekleştirme sorunuyla karşılaşıyor.

Öte yandan Güney Afrika Merkez Bankası, özel kripto paralar üzerindeki konumu denetlemek ve uygun bir politika çerçevesi çizmek için destek sağlamak amacıyla FinTech birimini kurdu. Güney Afrika Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Groepe “Mali teftişe ve Döviz denetleme yönetmeliğine uygun olup olmadıkları konusunda emin olmak istiyoruz” diye konuştu.

 

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla