Paylaş

Kripto Para Haberleri

MtGox , 230 Milyon Dolarlık Bitcoin Sattı!

Bir dönem Bitcoin piyasasında isminden sık söz ettiren ve yaklaşık dört yıl önce 850,000 Bitcoin’un kaybolmasıyla gündeme gelen işlem platformu Mt. Gox’un kayyumu Nobuaki Kobayashi, kurum adına 25.98 milyar yenlik (230 milyon dolar) Bitcoin ve Bitcoin Cash sattı.

Kobayashi tarafından Salı günü yapılan açıklamaya göre söz konusu satış, 7 Mart’ta gerçekleştirilen 10. kreditörler toplantısından bugüne kadarki dönemde gerçekleşti. Satışa ilişkin altı ay önce yapılan açıklamada bir önceki satışta 43 milyar yenlik satış yapıldığı belirtilmişti.

Yatırımcılar, elinde bulundurduğu dijital paralar nedeniyle kripto para çevrelerinde “Tokyo balinası” olarak anılan Kobayashi’nin adımlarını izliyor.

Bir zamanlar kripto para piyasasının en büyüğü olan Japonya merkezli Mt. Gox, yaklaşık dört yıl önce 850 bin adet Bitcoin’u kaybettiğini açıklaması sonrasında iflas erteleme istemişti. Söz konusu dönemde kaybedilen miktar 500 milyon dolara denk geliyordu; şimdi ise 5 milyar dolar civarında seyrediyor.

Sonrasında yaklaşık 200 bin Bitcoin’u geri aldığını açıklayan şirket, kayıp için hackerları suçlamıştı.

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla