Paylaş

Kripto Para Haberleri

NEM’i Önemli Kılan 3 Büyük Özelliği !

NEM’i Önemli Kılan 3 Büyük Özelliği !

Kripto para birimlerinin haftasonuna doğru yegane yükseliş göstereni olan NEM’in çıkış amacı hakkında sizleri daha önce bilgilendirmiştik. Şimdi de sıra bu XEM coin’in yükselişinin ardında yatan , kendini diğerlerinden farklı kılan o özellikleri neler sorusuna cevap vermek.


NEM’in En Belirgin 3 Özelliği ;

  • NEM coin, blok zincir (blockchain) teknolojisine PoI adında yeni bir özellik ekledi. PoI biraz POS’A (Proof of Stake) benzemekle beraber kendi içinde biraz daha değişkendir. NEM’in PoI’isi ile kullanıcının yaptığı işlem sayısı ve coini arttıkça önemi de artmaktadır. Böylece coinleri saklamak yerine daha aktif kullanılmasını teşvikler.
  • Bitcoin ve diğer birçok altcoinde olduğu gibi madencilik işlemi yerine NEM’de, harvesting yani hasat ismi verilen başka bir özellik vardır. Özel bir donanıma ihtiyaç duyulmadan yani standart donanımlı bilgisayarlarınızla bile hasat yapmaya başlayabilirsiniz. Ancak hasat yapmanız için tek bir kural vardır, en az 10 bin adet XEM coinin cüzdanınızda olması gerekir. Transaction’ları işleyen ve süpernod çalıştıran herkes, ağdaki ödemelerden kazanmaya başlayabilir.

Hasatın en büyük avantajlarından biriside çok daha az elektrik sarfiyatı yapmasıdır. Haliyle bu da daha az işlem ücreti demek.      Bu sebeple NEM, Bitcoin ve birçok altcoinden daha fazla elektrik tasarrufu sağlar.

  • Süpernode programı ile aktif bir şekilde nod çalıştıran herkese ödül verilir. Yüksek performanslı bu nodlar, ağında güvenliğinden sorumludur. Yanıt, bant genişliği, ping ve zincir yüksekliği gibi gereksinimleri karşılayan insanlara rastgele ödüller dağıtılır. Fakat süpernode programını aktif bir şekilde kullanabilmeniz için minimum 30 milyon XEM coinine sahip olmanız gerekir.

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla