Paylaş

Kripto Para Haberleri

NSA kripto para kullananları gözetliyor!

NSA kripto para kullananları gözetliyor!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) ‘nın eski çalışanı Edward Snowden adında biri, NSA’nın kripto para kullanıcılarını gözetlediğini açıkladı. Açıklamasına ek olarak ilk önceliğin Bitcoin kullanıcılarında olduğunu işaret edip ortaya attığı bu tezin onaylanmasını sağlayacak kanıtları da kasıtlı olarak basına sızdırdı. Doğrudan Bitcoin’i hedef göstermesinin altında yatan tek sebep en değerli kripto para olmasından başka bir şey değil arkadaşlar.

Bitcoin.com’da yer alan habere göre, Snowden’in araştırmacı gazetecilik faaliyetleri yürüten The Intercept’e sızdırdığı belgelerde NSA’nın Bitcoin kullanıcılarını nasıl izlediği anlatılıyor. Silk Road adlı online alışveriş sitesi üzerinden uyuşturucu satıp ömür boyu hapse mahkum edilen Ross Ulbricht’in de Bitcoin işlemleri sebebiyle NSA’nın izlemesine takıldığı belirtiliyor.

The Intercept NSA belgelerine göre gözetleme yapılan sanal paralar arasında Bitcoin’in 1 numaralı öncelik olduğunu yazdı. Toplanan bilgilerin sadece işlemlerle ilgili olmadığı, hatta kullanıcıların bilgisayarlarındaki diğer özel bilgilerin de toplanabildiği savunuldu.

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla