Paylaş

Kripto Para Haberleri

Ripple, Ethereum ve Bitcoin ile uçak bileti satışları başladı!

Ripple, Ethereum ve Bitcoin ile uçak bileti satışları başladı!

Kripto paralar hızlı bir şekilde hayata dahil oluyor. Her güne yeni bir gelişme ile başladığımızı bildirmekte fayda var. Her ne kadar ülkemizde tanıma adına resmi bir açıklama gelmemiş olsa da herkesin bu konuda belirli yatırımlar yaptığını duymaya başladık bile.

Bir online uçak bileti satış sitesi , sanal para ile hizmet vermeye başladı. Tüketiciler sistem üzerinden Bitcoin, Etherium, Ripple gibi kripto para birimlerinden en çok bilinen üçlüyle (BTC, ETH,XRP) uçak bileti alabiliyor.

Havalimanlarında bulunan Bitcoin ATM’lerinden sonra bu konu hakkında harekete geçmeleri gerektiğini düşünen yerli bilet firması  üyelerine Bitcoin, Etherium, Ripple sistemlerinde sahip oldukları ‘coinleri’ harcama fırsatı sunuyor. Fikrin bir diğer gerekliliği ise kesinlikle ödeme sistemlerinin daha hızlı ve daha güvenli olmasıymış.

Gelişen teknolojinin paradigma değişimini de beraberinde getirdiğine dikkat çeken Ucuracak.com CEO’su Fahri Toğa, “Günümüzde birçok ülkede nakit para kullanım oranı düşmüş durumda. Bankacılık sistemindeki elektronik ödeme sistemleri yerini kripto para birimlerine bırakıyor. 142 ülkede şubesi bulunan uluslararası danışmanlık firması olarak, küresel çaptaki yeni eğilimleri göz önünde bulundurarak turizm alanına yatırım yaptık. Prae Tourism’in markası olan ucuracak.com, 15 aylık bir yazılım ve iş geliştirme sürecinden sonra faaliyete başlayan başarılı bir startup projesi. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği ve TÜRSAB belgelerine sahip site, tüm dünyada yüzlerce destinasyondan binlerce uçuşu karşılaştırma ve en uygun uçak bileti satın alma olanağı sunuyor. Ödeme sistemine geleneksel para birimlerinin yanı sıra, elektronik para birimlerini de dahil ederek kullanıcılarımızın memnuniyetini maksimum seviyeye ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Prae Legal uluslararası danışmanlık firmasının kuruluşu olan Prae Tourism’in markası olan Ucuracak.com, tüketicilere yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda uygun uçak bileti fiyatları sunuyor. Ucuracak.com, kullanıcılarına tek bir sayfada 250’den fazla havayolu firmasının sonuçlarını görüntüleme olanağı vererek, istenilen uçuşu inceleme, farklı hava yollarına ait seferleri karşılaştırma imkânı vermektedir. TURSAB A Grubu acentesi olan Prae Tourism Seyahat Acentası’nın online uçak bileti satış sitesi olan ucuracak.com, dinamik ve tecrübeli kadrosu ile tüm yolculara hızlı çözümler sağlıyor.

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla