Paylaş

Kripto Para Haberleri

SEC Kararı Bitcoin’e Yaradı!

SEC Kararı Bitcoin’e Yaradı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC), Bitcoin ve Ethereum borsa yatırım fonu ürünleri işlemlerine getirdiği kısıtlamaların etkisi kripto para piyasalarında sürerken, Bitcoin bir anda yükselişe geçti.

Chervinsky: “Söz konusu karar Bitcoin ve Ethereum’u etkilemeyecektir”

SEC’in dün yayınlanan açıklamasında “kamu menfaati ve yatırımcıların korunması için” söz konusu kararın verildiği belirtilmişti. Kobre Kim LLP şirketinden Jake Chervinsky, icra savunma ve menkul kıymetler avukatı, SEC kararının Bitcoin ve Ethereum’un ABD genelinde ne şekilde regüle edileceğini etkilemeyeceğini söyledi. Chervinsky, Bitcoin ve Ethereum borsa yatırım senetlerinde tutarlı ve doğru bilgi bulunmamasının, ABD piyasalarında yatırım yapmak isteyen yatırımcıları yanlış yönlendirmeleri sebebiyle SEC’in bu kararı vermiş olabileceğini, fakat söz konusu kararın uzun vadede Bitcoin ve Ethereum üzerinde etkili olmayacağını belirtti.

Gelişmelerin ardından kripto para birimleri piyasasının belirleyicisi Bitcoin, son 24 saatte yüzde 0.66’lık bir artışla 6,369 dolara yükseldi ve 109 milyar 939 milyon dolarlık piyasa hacmiyle piyasanın yüzde 56.1’ini oluşturdu.

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla