Paylaş

Kripto Para Haberleri

Tom Lee açıklama yaptı ve Bitcoin yükseldi!

Tom Lee açıklama yaptı ve Bitcoin yükseldi!

Kripto para birimleri için bol aksiyonlu bir periyodun içindeyiz. Piyasalarda bakıldığında en yüksek hacme sahip kripto para birimlerinde genel anlamda bir düşüş görülüyorken Bitcoin Fundstrat Global Advisors’un kurucusu olan Tom Lee’nin CNBC’ye verdiği demeç ile bir anda yükselişe geçti.

Tom Lee ne dedi?

Tom Lee, CNBC’ye verdiği röportajda gelişen piyasalara dayanan varlıkların ve Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) göstereceği güçlü performansın Bitcoin fiyatında da olumlu etki göstereceğini belirtirken, ayrıca ABD, Türkiye, İran, Çin ve diğer ülkeler arasındaki ticari gerilimlerin doların fiyatını düşürerek Bitcoin fiyatında da etkili olacağını vurguladı.

Lee’nin açıklamalarıyla kripto para birimleri piyasasının belirleyicisi Bitcoin son 24 saatte yüzde 0.04’lük bir artışla 7,242 dolara yükseldi ve 124 milyar 908 milyon dolarlık piyasa hacmiyle piyasanın yüzde 53’ünü oluşturdu.

Toplam 1,910 adet kripto para biriminin oluşturduğu piyasanın en yüksek hacimli ilk 10 kripto para birimi arasından son 24 saatte yalnızca Bitcoin ve yüzde 0.10 ile Tether artarken, piyasadaki genel düşüş eğilimine yüzde 3.89 ile Stellar öncülük etti.

En yüksek hacimli ilk 100 kripto para birimi arasından son 24 saatte yüzde 94’ü gerilerken, yüzde 29.06, yüzde 5.14, yüzde 1.40, yüzde 0.12, yüzde 0.10 ve yüzde 0.04 ile sırasıyla yalnızca 51’inci sıradaki Holo, 14’üncü sıradaki Ethereum Classic, 71’inci sıradaki Mixin, 88’inci sıradaki TrueUSD, sekizinci sıradaki Tether ve birinci sıradaki Bitcoin arttı.

Paylaş

Yorumlar

Email adresiniz diğer kişiler tarafından görünmeyecektir.Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Register

Araç çubuğuna atla